insancilsol.com'a ho?geldiniz | INSANCIL SOL Haber-Yorum INSANCILSOLchp
Ara   yer  
 Yeni Kullanıcı KaydıAna Sayfa | Haber Öner | Kayıt/Giriş | Konular | Arama Motoru  

İNSANCIL SOL Y.İ.
         
  Yayın İlkelerimiz

İNSANCIL SOL BLD.
           
        Bildirge 1

Yakın Tarihli Haberler
13.07.16
· VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI: KKTC'NİN İLK SAĞLIK BAKANLARINDAN DR.ALİ ATUN VEFAT ETTİ
11.07.16
· SOSYALİST ENTERNASYONAL'İN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ARKALAYAN KARARINI KINIYORUZ
07.07.16
· GÜN YİTİRMEDEN ATATÜRK'ÜN DIŞ SİYASETİNE SARILMALIYIZ
· PARDON SAYIN AZİZ NESİN !
· BUNLARLA NEYE ORTAK OLACAĞIZ? RUM MAHKEMELERİ NE KADAR GÜVENİLİRDİR?
· TIP KURUMU'NDAN CANAN KARATAY'A "CEZA"YA TEPKİ...
· TERÖR EYLEMLERİ
06.05.16
· AVRUPA'DA YAŞAYAN GENÇLİK ÖNCÜLERİ ADANA'DA TOPLANIYOR
· MERAK EDİYORUM!
· TÜRKİYE İKİ BÜYÜK STRATEJİK TEHDİTLE YÜZ YÜZE
· BİLİM VE İNANÇ İKİ AYRI KAVRAMDIR
· DENİZ'LER...
· TTB YÖNETİCİLERİ NEDEN HDP/PKK DİLİYLE KONUŞUYOR?
· BUGÜNDEN GELECEĞE SİYASET VE DIŞ POLİTİKA
26.11.15
· CHP VE TARİHSEL GÖREVİ
04.03.13
· "SANA GÜVENMİYORUZ"
02.03.13
· “GREV” VE “SARI SENDİKA” SÖZCÜKLERİNİN KÖKENİ
· İŞSİZLİK OLGUSU
· TÜRKİYE'NİN ENERJİ GELECEĞİ-2
· BAŞBAKAN, SON KIRK YILIN EN ŞANSLI POLİTİKACISI...

TSİDünya Gazeteleri
60 ülke 300 gazete
ingilizce v orijinal
abonelik seçenekleri

haber/analiz
M.Emin Değer:
"Tayyip Erdoğan
ve Düşün-deki
Cumhuriyet (Sistem)
"
Uluç Gürkan:
"Seçim İttifakı"
Ahmet Saltık:
"Emperyalizmin 2008
Planları
"
Atılgan Ulutaş:
"Üç çeşit Osmanlıcılık"

Dosya/Rapor
Yoksullaştırma ve Sağlık
Küreselleştirme ve Çevre Sağlığı
AB v Türk Sağlık Politikaları Raporu
Toprak ve Siyaset Reformu Yapılmalıdır
Lozan ve Türkiye'nin Geleceği

IFJ

ana sayfa

SORULAR YANITLARDIR
M. TINAZ TİTİZ

Sorular Yanıtlardır!
”Bütünlerin” sorunları
Doğru soruları sorabilmek

WORLD SOCIAL FORUM

World Social

TRANSPARENCY INT

Transparency Inter

  
İNSANCIL SOL YAYIN İLKELERİ
İnsancıl Sol www.insancilsol.com demokratik, özgürlükçü, çoğulcu, bağımsız, bilimden ve emekten yana, ilkeli ve tutarlı yayın politikasıyla ve basın meslek ilkelerine saygıyla yayım yapan bir haber/yorum sitesidir... Gücünü halktan alır, bütün gücüyle de halkın ve insanlığın esenliği, gönenci ve barış için çalışır...
___________________________________________________________________________________________________


İNSANCIL SOL YAYIN İLKELERİ

İnsancıl Sol www.insancilsol.com 2005 yılının Aralık ayından bu yana ilkeli ve tutarlı yayın politikasıyla ve halkımızın desteği ve ilgisiyle kurumsallşamış bir haber/yorum sitesidir.

İNSANCIL SOL www.insancilsol.com Haber/Yorum sitesi Yayın İlkeleri:1. İnsancıl Sol; Basın Ahlak Yasası başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin yürürlükteki hukukuna bağlıdır. Anayasamızın 2. maddesinde belirtilen ve değiştirilmesi teklif bile edilemeyecek 6 temel niteliği, Cumhuriyet için vazgeçilmez saymaktadır: Demokratik, Laik, Sosyal, İnsan Haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı bir Hukuk devleti..2. İnsancıl Sol; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine gönülden bağlıdır. Kurtarıcı ve Kurucu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türkiye’yi Türkiye yapan temel değerleri bağlamında: Anti-emperyalist, anti-kapitalist; tam bağımsızlıkçı ve özgürlükçüdür.3. İnsancıl Sol; hukukun üstünlüğüne, demokratik toplum - sosyal devlet yönelimine inanır. "Halk egemenliğini" ve iradesini her şeyin üzerinde tutar. Ara rejimlere, her türden anti-demokratik eğilimlere, her türlü sömürüye karşıdır. Cumhuriyet güvencesinde demokratik gelişimi, bir çağdaşlaşma tasarımı olarak anlar ve çağdaş uygarlık düzeyinin ötesine erişimi, Türkiye için vazgeçilmez sürekli hedef sayar. Bu amaçla izlenecek yol, sürekli devrimcilik ve bilimsel akılcılıktır.4. İnsancıl Sol; emekten yanadır, sosyal güvenlik içinde gönenç toplumunu yaratacak sosyal pazar ekonomisini önceler ve her türlü sömürünün kesin olarak karşısındadır. İnsancıl Sol, sosyal pazar ekonomisi içinde bütüncül ve bölgelerarası gelişmişlik farkını en aza indirgeyen planlı-dengeli, sürdürülebilir ve hakça bölüşüme dayalı bir kalkınma anlayışının önemine inanır.

 

5. İnsancıl Sol; her türlü bölücülüğe, etnik ayrıma, kökeni-kaynağı-gerekçesi ne olursa olsun şiddete, teröre ve savaşa karşıdır. Yurtta barış, Dünyada barış için uğraş verir.

 
6. İnsancıl Sol; din ve vicdan özgürlüğünden ve farklı kültürlerin-etnisitenin birlikte, hoşgörüyle, tekil demokratik cumhuriyetimizi güçlendirerek yaşamasından yanadır.

 
7. İnsancıl Sol; halkımızın ırk, din, köken, inanç vb. eksenlerde bölünmesine karşıdır. Vatan toprağının bölünmezliğinin tarihsel haklılığına inanır; ulusal bütünlükten ve kapsamlı kamusal hizmetlerin tüm yurttaşlara hakça ve etkin sunumundan yanadır.8. İnsancıl Sol; siyasal demokrasinin yaşama tam anlamıyla geçirilmesinin ekonomik temellerine önem verir. Ülkemizde-dünyada Yeni Emperyalizmin bir dayatması anlamındaki ‘küreselleştirme’yi reddeder. Bilişim Devrimi’nin sağladığı olağanüstü olanakların tüm insanlık ailesine yararlar getirmesini önceleyen İnsancıl Sol, emekten, bilimden, başta ev sahibi uluslar olmak üzere doğal kaynaklardan tüm insanlığın yararlanabileceği, sürdürülebilir yaşamı önemseyen sosyal, paylaşımcı ve barışçı bir küreselleşmeden yanadır.


9. İnsancıl Sol; Türkiye’nin tam bağımsız, onurlu, dengeli bir dış politika izlemesi zorunluluğuna inanır. Bu kapsamda İnsancıl Sol; AB ile ilişkilerin gözden geçirilmesinden, ilişkilerin normalleştirilmesinden ve Türkiye’nin her koşulda çok yönlü, onurlu uluslararası ilişkiler kurmasından; seçenekli ve dengeli bir dış politika izlemesinden yanadır. İnsancıl Sol, KKTC'nin bağımsızlığına 'yaşamsal' bir önem verilmesinden ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere kültürel, tarihsel bağlarımız olan devletlerle yakın ilişkiler geliştirilmesinden, soydaşlarımıza ve gurbetçilerimize içtenlikle sahip çıkılmasından yanadır.


10. İnsancıl Sol; halkın-ulusun aydınlatılması ve demokratik örgütlenme hakkını en etkin şekilde kullanabilmesi için özgürce sanal yayın /yorum yapmaya, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi başta olmak üzere ülkemizin taraf olduğu çocuk, kadın ve işçi hakları da dahil ilgili sözleşmelerin yaşama geçirilmesi için uğraş vermeye yönelik yayıncılık ilkelerini benimser.
 

         
(Güncelleme : 24.05.2008)

Copyright © INSANCIL SOL Tüm hakları saklıdır.


Copyright © INSANCIL SOL Haber-Yorum Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2007-12-12 (69822 okuma)

[ Geri Dön ]

sitedeki her türlü makale, yazı, haber, yorumdan ve alıntılardan ve verilen linklerden yazanı sorumludur. makale, yorum, haber katkılarında düzenleme, kısaltma ve yayımlama anlamında tasarruf hakkı insancilsol.com’a aittir. Makaleler bölümününde yazarlarımızın yazılarının altındaki yorum ve linklerden sorumlu değiliz. içeriğin kaynak gösterilerek alıntılanması uygundur. copyrighted © 2005,XII.

tasarım ve hosting: GALAXY DESIGN

ana sayfa

Sayfa Üretimi: 0.08 Saniye