insancilsol.com'a ho?geldiniz | INSANCIL SOL Haber-Yorum INSANCILSOLchp
Ara   yer  
 Yeni Kullanıcı KaydıAna Sayfa | Haber Öner | Kayıt/Giriş | Konular | Arama Motoru  

İNSANCIL SOL Y.İ.
         
  Yayın İlkelerimiz

İNSANCIL SOL BLD.
           
        Bildirge 1

Yakın Tarihli Haberler
13.07.16
· VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI: KKTC'NİN İLK SAĞLIK BAKANLARINDAN DR.ALİ ATUN VEFAT ETTİ
11.07.16
· SOSYALİST ENTERNASYONAL'İN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ARKALAYAN KARARINI KINIYORUZ
07.07.16
· GÜN YİTİRMEDEN ATATÜRK'ÜN DIŞ SİYASETİNE SARILMALIYIZ
· PARDON SAYIN AZİZ NESİN !
· BUNLARLA NEYE ORTAK OLACAĞIZ? RUM MAHKEMELERİ NE KADAR GÜVENİLİRDİR?
· TIP KURUMU'NDAN CANAN KARATAY'A "CEZA"YA TEPKİ...
· TERÖR EYLEMLERİ
06.05.16
· AVRUPA'DA YAŞAYAN GENÇLİK ÖNCÜLERİ ADANA'DA TOPLANIYOR
· MERAK EDİYORUM!
· TÜRKİYE İKİ BÜYÜK STRATEJİK TEHDİTLE YÜZ YÜZE
· BİLİM VE İNANÇ İKİ AYRI KAVRAMDIR
· DENİZ'LER...
· TTB YÖNETİCİLERİ NEDEN HDP/PKK DİLİYLE KONUŞUYOR?
· BUGÜNDEN GELECEĞE SİYASET VE DIŞ POLİTİKA
26.11.15
· CHP VE TARİHSEL GÖREVİ
04.03.13
· "SANA GÜVENMİYORUZ"
02.03.13
· “GREV” VE “SARI SENDİKA” SÖZCÜKLERİNİN KÖKENİ
· İŞSİZLİK OLGUSU
· TÜRKİYE'NİN ENERJİ GELECEĞİ-2
· BAŞBAKAN, SON KIRK YILIN EN ŞANSLI POLİTİKACISI...

TSİDünya Gazeteleri
60 ülke 300 gazete
ingilizce v orijinal
abonelik seçenekleri

haber/analiz
M.Emin Değer:
"Tayyip Erdoğan
ve Düşün-deki
Cumhuriyet (Sistem)
"
Uluç Gürkan:
"Seçim İttifakı"
Ahmet Saltık:
"Emperyalizmin 2008
Planları
"
Atılgan Ulutaş:
"Üç çeşit Osmanlıcılık"

Dosya/Rapor
Yoksullaştırma ve Sağlık
Küreselleştirme ve Çevre Sağlığı
AB v Türk Sağlık Politikaları Raporu
Toprak ve Siyaset Reformu Yapılmalıdır
Lozan ve Türkiye'nin Geleceği

IFJ

ana sayfa

SORULAR YANITLARDIR
M. TINAZ TİTİZ

Sorular Yanıtlardır!
”Bütünlerin” sorunları
Doğru soruları sorabilmek

WORLD SOCIAL FORUM

World Social

TRANSPARENCY INT

Transparency Inter

  
TERÖR ÖRGÜTÜ
Tarih: 14.01.2013 Saat: 10:37
Konu: Güncel haberler
Güncel haberler İnsancıl Sol Yayın Kurulu üyesi Suay KARAMAN yazdı: "Paris’te PKK terör örgütü üyesi üç kadın teröristin öldürülmesinin yankıları sürerken, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’nin;“öldürülen üç kişiden biri Kürdistan Ulusal Kongresi Paris Temsilcisi olan hem benim, hem de birçok siyasi aktörün tanıdığı bir isimdir, zira sık sık bizimle görüşmeye gelmekteydi” sözü olaya damgasını vurdu. Türkiye’nin bütünlüğünü bozmaya çalışan, on binlerce insanımızın öldüren terör örgütünün üst düzey sorumlusunun, Fransız Cumhurbaşkanı ve yakınlarıyla sık sık görüşmesine, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tepki göstermiştir. Aslında bu tepki, teröristlerle görüşen herkese verilmesi gereken bir tepkidir...Fransa Cumhurbaşkanı’nın terör örgütü olarak kabul ettiği PKK üyesi bir kadın ile sık sık görüşmesi, akıllara çeşitli sorular getirmektedir. Acaba Fransız Hükümeti, bu terör örgütüne maddi destek mi sağlamaktadır, bu terör örgütünü hangi işlerde kullanmak istemektedir ve karşılığında istedikleri nelerdir?"

 

Başbakan Erdoğan, Afganistan’da Hizb-i İslami adı verilen bir hareketin lideri Gülbeddin Hikmetyar isimli, dünyanın en çok aranan İslamcı teröristlerinden birinin dizinin dibinde resim çektirmişti.

2009 yılı yaz başında AKP, içeriği ABD’li uzmanlar tarafından hazırlanan bir açılım paketi sunmuştu. O zamanlar ne olduğu tam olarak anlaşılamayan bu açılım, aslında PKK terör örgütü ile görüşmenin habercisiymiş. PKK terör örgütünün başına “sayın”, şehitlere “kelle” diyenlerin, Oslo’da terör örgütüyle gizli görüşmeler yaptığı ortaya çıkarıldı. Üstelik Osla’daki görüşmelere, Paris’te öldürülen terörist kadınlardan birinin iki kez katıldığı da ortaya çıkmıştır. Fransa’dan bu teröristi isteyen bir hükümetin, aynı teröristle Oslo’da pazarlık yapmasını açıklamak mümkün değildir.

30 Temmuz 2009 tarihinde 9. Tunceli Kültür ve Doğa Festivali’nde, DTP Milletvekili Emine Aynaşunları söylemişti: “Kürt sorununun çözümünde muhatap Kürtler, DTP, PKK ve Sayın Öcalan’dır. Yoksa çözemezsiniz. Hak mücadelesi verenlere terörist derseniz, barış dili olmaz, şiddet dili olur.” 4 Ağustos 2009 tarihinde Başbakan Erdoğan, daha önce randevu vermediği DTP ile görüşme kararı alarak, şunları söyledi: “Ben DTP’yi PKK’yla aynı kefede değerlendirmiyorum.” Böylece Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı, bölücü terör örgütü PKK ile görüşme sürecini başlattı.

19 Ekim 2009 tarihinde Habur sınır kapısında teslim olmak için gelen 34 PKK terör örgütü militanını sevinç gösterileri içinde kahraman gibi karşılayanlar arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin hakim ve savcıları da bulunuyordu. PKK terör örgütü üyeleri, kurulan çadır mahkemesinde şeklen yargılandılar ve propaganda yapıp güle oynaya evlerine uğurlandılar.

Birleşmiş Milletler tarafından teröre destek vermekle suçlanan Yasin El Kadı’ya kefil olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, Filistin’deki Hamas’ı terör örgütü olarak görmeyip, sahip çıkmaktadır. Her türlü teröre karşı olmadan, insanlık onurunun korunamayacağını bilmeyenlerin ülke yönetiminde olmaları talihsizliktir.

30 Eylül 2012 tarihinde AKP’nin 4. olağan kongresini konuk olarak izleyenler arasında, Irak’taki emperyalizmin en aktif iş görenlerinin önde gelenlerinden Mesut Barzani’nin olması şaşırtıcı değildi. PKK terör örgütünün üyelerini Türkiye’ye teslim etmesi istendiğinde Barzani’nin yanıtı şöyle olmuştu; “Türkiye’ye bir Kürt kedisi bile vermem.” Suriye’deki Kürtleri eğittiğini açıklayan ve PKK terör örgütüne destek veren Barzani’ye kongrede bulunanlar “Türkiye seninle gurur duyuyor” şeklinde bağırdılar. Kongrenin konuklarından bir başkası kendi ülkesinde idama mahkum edilen ve hakkında interpol aracılığıyla arama kararı çıkartılan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi idi. Kongrenin bir diğer konuğu ise, CIA tarafından devşirilen Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) sürgündeki lideri Halid Meşal idi.

Başbakan Erdoğan’ın kendisinin teröristlerle görüştüğü ve kefil olduğu ortadayken, Fransız Cumhurbaşkanı’nı eleştirmesi komiktir, gülünçtür. Terörle mücadele ediyoruz diyerek, silah bırakmayan örgütle müzakere etmek, ülkemizin geleceğini tehlikeye atmakla eş anlamlıdır. Emperyalizmin güdümündeki siyasi iktidarın çelişkili politikaları sonucu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, terör örgütüyle pazarlık masasına oturmayı kabul etmiştir. PKK, ülkemizi parçalamaya yönelik emperyalist amaçlara hizmet eden ve bu uğurda on binlerce insanımızı acımasızca öldüren bir terör örgütüdür. Bu örgüte ‘gerilla’ diyenler, pazarlık yapılmasını savunanlar ve kredi verenler vatan hainidir..

Başta Fransa olmak üzere tüm AB ülkelerinin ve ABD’nin, PKK terör örgütü kurulduğu günden bu yana, teröre verdiği destek bilinmektedir. Bu desteğe karşın, PKK isimli örgüt, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri tarafından Terör Örgütü olarak kabul edilmiştir. Avrupa Birliği Konseyi, yayınladığı tüzükle PKK isimli örgütün, terörist örgüt olduğunu duyurmuş, Birleşmiş Milletler Terör ile Mücadele kararları gereğince kaynaklarının kısıtlanması ve faaliyetlerinin durdurulmasını istemiştir. Fransa Cumhurbaşkanı’nın terör örgütü olarak kabul ettiği PKK üyesi bir kadın ile sık sık görüşmesi, akıllara çeşitli sorular getirmektedir. Acaba Fransız Hükümeti, bu terör örgütüne maddi destek mi sağlamaktadır, bu terör örgütünü hangi işlerde kullanmak istemektedir ve karşılığında istedikleri nelerdir?

Emperyalizmle hesaplaşmadan ve ABD ile AB’nin ikiyüzlü siyasetleri ile yüzleşmeden yaşadığımız tüm zorlukların üstesinden gelebilmemiz zordur. Emperyalizmin maşası olanlar, kullanım süreleri sona erdiğinde, deliğe süpürülmekten kurtulamazlar. Tarih bunun örnekleriyle doludur. Tarihi iyi okumak, anlamak, özümsemek ve gerekli dersleri çıkarmak gerekmektedir.

İlk Kuşun Gazetesi'nden, 14 Ocak 2013.

 


 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel haberler
· Haber gönderen habermerkezi


En çok okunan haber: Güncel haberler:
IŞIKLI: CUMHURİYET'imiz KÜRESEL DEĞİL ULUSAL EGEMENLİK ÜZERİNDE YÜKSELMİŞTİR


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Güncel haberler


sitedeki her türlü makale, yazı, haber, yorumdan ve alıntılardan ve verilen linklerden yazanı sorumludur. makale, yorum, haber katkılarında düzenleme, kısaltma ve yayımlama anlamında tasarruf hakkı insancilsol.com’a aittir. Makaleler bölümününde yazarlarımızın yazılarının altındaki yorum ve linklerden sorumlu değiliz. içeriğin kaynak gösterilerek alıntılanması uygundur. copyrighted © 2005,XII.

tasarım ve hosting: GALAXY DESIGN

ana sayfa

Sayfa Üretimi: 0.09 Saniye