insancilsol.com'a ho?geldiniz | INSANCIL SOL Haber-Yorum INSANCILSOLchp
Ara   yer  
 Yeni Kullanıcı KaydıAna Sayfa | Haber Öner | Kayıt/Giriş | Konular | Arama Motoru  

İNSANCIL SOL Y.İ.
         
  Yayın İlkelerimiz

İNSANCIL SOL BLD.
           
        Bildirge 1

Yakın Tarihli Haberler
13.07.16
· VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI: KKTC'NİN İLK SAĞLIK BAKANLARINDAN DR.ALİ ATUN VEFAT ETTİ
11.07.16
· SOSYALİST ENTERNASYONAL'İN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ARKALAYAN KARARINI KINIYORUZ
07.07.16
· GÜN YİTİRMEDEN ATATÜRK'ÜN DIŞ SİYASETİNE SARILMALIYIZ
· PARDON SAYIN AZİZ NESİN !
· BUNLARLA NEYE ORTAK OLACAĞIZ? RUM MAHKEMELERİ NE KADAR GÜVENİLİRDİR?
· TIP KURUMU'NDAN CANAN KARATAY'A "CEZA"YA TEPKİ...
· TERÖR EYLEMLERİ
06.05.16
· AVRUPA'DA YAŞAYAN GENÇLİK ÖNCÜLERİ ADANA'DA TOPLANIYOR
· MERAK EDİYORUM!
· TÜRKİYE İKİ BÜYÜK STRATEJİK TEHDİTLE YÜZ YÜZE
· BİLİM VE İNANÇ İKİ AYRI KAVRAMDIR
· DENİZ'LER...
· TTB YÖNETİCİLERİ NEDEN HDP/PKK DİLİYLE KONUŞUYOR?
· BUGÜNDEN GELECEĞE SİYASET VE DIŞ POLİTİKA
26.11.15
· CHP VE TARİHSEL GÖREVİ
04.03.13
· "SANA GÜVENMİYORUZ"
02.03.13
· “GREV” VE “SARI SENDİKA” SÖZCÜKLERİNİN KÖKENİ
· İŞSİZLİK OLGUSU
· TÜRKİYE'NİN ENERJİ GELECEĞİ-2
· BAŞBAKAN, SON KIRK YILIN EN ŞANSLI POLİTİKACISI...

TSİDünya Gazeteleri
60 ülke 300 gazete
ingilizce v orijinal
abonelik seçenekleri

haber/analiz
M.Emin Değer:
"Tayyip Erdoğan
ve Düşün-deki
Cumhuriyet (Sistem)
"
Uluç Gürkan:
"Seçim İttifakı"
Ahmet Saltık:
"Emperyalizmin 2008
Planları
"
Atılgan Ulutaş:
"Üç çeşit Osmanlıcılık"

Dosya/Rapor
Yoksullaştırma ve Sağlık
Küreselleştirme ve Çevre Sağlığı
AB v Türk Sağlık Politikaları Raporu
Toprak ve Siyaset Reformu Yapılmalıdır
Lozan ve Türkiye'nin Geleceği

IFJ

ana sayfa

SORULAR YANITLARDIR
M. TINAZ TİTİZ

Sorular Yanıtlardır!
”Bütünlerin” sorunları
Doğru soruları sorabilmek

WORLD SOCIAL FORUM

World Social

TRANSPARENCY INT

Transparency Inter

  
DİNLEME, İZLEME SKANDALLARI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Tarih: 13.07.2016 Saat: 10:42
Konu: Güncel haberler
Güncel haberlerİnsancıl Sol Yayın Kurulu üyesi Reşit ÇAĞIN'ın kaleminden: "Silahlı Kuvvetler, Yüksek Yargı, Muhalefet Partileri, Basın, İş dünyası gibi kurum ve kesimlerde görev alan ve alacak olan herkesi yıllar öncesinden dinleme ve izleme yoluyla takibe almıştır... Özelleştirme, Maden araması, Vakıflar v.s. yasaları ile, Kıbrıs, Güneydoğu, Ermenistan, Patrikhane v.s. açılımları din devleti için yanıp tutuşanlara destek olmanın diyeti olarak iktidardan istenecek; gerek ödünlerin verilmesine, gerekse laik direnişi bitirmek konusunda yasama, yürütme ve bağımsız yargı(!) nın görevini yapmasına direnenler olursa, onlar da bu parasal, bedensel v.s zaafların yer aldığı şantaj kayıtlarıyla veya yapışılan makam koltuklarından alınma korkusuyla hizaya getirilecektir."

TORBA DEĞİL Kİ BÜZÜLSÜN!

Dinleme ve izleme skandalı giderek büyüyor! Vatandaşın uzun süredir tedirgin olduğu, uzandığı yerleri görüp kaygılandığı bu konu, her kişiyi ve olayı da kuşkuyla bakılır hale getirmiş bulunuyor.

Lojmanla makam odası arasında gidip gelen devlet büyüklerimiz, vatandaşın ne düşündüğünü ve hangi söylentilerle zihninin bulandırıldığını bilemeyebilecekleri için yardımcı olalım istedik!

Hiç eğip bükmeden sıralayalım:

1-Emperyalizm ve onun silahşörü Fetoşizm ile icra kurulu AKP; sabırla beklediği Atatürk’ün Cumhuriyeti’ni ele geçirmek üzere önünde engel olarak gördüğü Silahlı Kuvvetler, Yüksek Yargı, Muhalefet Partileri, Basın, İş dünyası gibi kurum ve kesimlerde görev alan ve alacak olan herkesi yıllar öncesinden dinleme ve izleme yoluyla takibe almıştır. Bu konuda, çökertilen Uzan İmparatorluğu’nun elindeki CIA kaynaklı “kişisel bilgileri havi” 5000 VCD nin desteğinden de söz edilmektedir.

2- Özelleştirme, Maden araması, Vakıflar v.s. yasaları ile, Kıbrıs, Güneydoğu, Ermenistan, Patrikhane v.s. açılımları din devleti için yanıp tutuşanlara destek olmanın diyeti olarak iktidardan istenecek; gerek ödünlerin verilmesine, gerekse laik direnişi bitirmek konusunda yasama, yürütme ve bağımsız yargı(!) nın görevini yapmasına direnenler olursa, onlar da bu parasal, bedensel v.s zaafların yer aldığı şantaj kayıtlarıyla veya yapışılan makam koltuklarından alınma korkusuyla hizaya getirilecektir.

3- Bu açıdan bakınca;

-2002’de Derviş’ ani bir harekatla koalisyonun kendi ipini çekip erken seçime gitmesinin,

-Erdoğan’ ın Başbakan, Gül’ün Cumhurbaşkanı oluşunda, muhalefetin demokrasi aşkından(!) kaynaklanan ve hiç zorluk çıkarmayan, dokunulmazlık koşulu aramayan katkısının,

-Birbirine yakın görüşteki muhalefet partilerinin; güç birliği oluşturmak yerine daha da ayrışmasının, -Anayasa Mahkemesi’ nin; bir kısım üyeleri tarafından da liyakati ve yaşam görüşü eleştirilen Başkanı’ nın seçilişinin ve AKP hakkındaki tuhaf mahkumiyet kararının,

-Yüksek Seçim Kurulu’nun elektrik kesilmesi, bilgisayar kilitlenmesi, sandık kaçırılması şeklindeki aksaklıkları önemsemeyip, boya gibi önemli bir kanıtı kaldırmasının,

-Sivil toplum örgütlerinin seferberliğiyle gerçekleşen ve birilerini çok korkutan Cumhuriyet Mitinglerinin muhalefet tarafından tekrarlanamamasının,

-Askerin başına çuval geçirilmesinden, Dolmabahçe görüşmesine, uyduruk kağıt parçasının belgeye dönüşmesinden, askere sivil yargı yolunun açılmasına kadar birçok konuda “TSK adına yalnız ben konuşurum” diyen Genelkurmay Başkanları’nın; bu haklarını kullanmayıp alışılmışın ötesinde suskun kalışlarının, tarafsız(!) yargıya her istenen personelini teslim edişlerinin ve hatta malum “Taraf”tan gelen hakaret üslubundaki meydan okumalara dahi tepki veremeyişlerinin nedenlerini;

Sade vatandaş dediğimiz; Taksi şöförü, Manav, Berber gibi halkla içiçe olanlar, onlarla bu görüşleri paylaşan ev hanımı, emekli, işçi, çiftçi, memur, tüccar, üniversiteli v.s.ler, yukarıdaki “tehdit ve şantaja dayalı korku” çerçevesinde değerlendiriyor, koskoca ülkenin korunmasız kalarak belirsiz bir ufka yelken açan “Sessiz Gemi” ye dönüşmesini ancak böyle yorumlayabiliyorlar! 
Sayın Devletliler! Konuşanı, yazanı, eleştireni, uyaranı, toplumu uyandıranı, ulusal heyecanı örgütleyeni, korkutarak, vergi, yargı yoluyla üzerine giderek, tutuklayarak belki susturabilirsiniz! Ama halkı ne yapacaksınız? 
Milyonları susturacak haliniz de yok ya! Ama doğru, ama yanlış!

Ona bu seçeneği icraatınızla sizler sunuyorsunuz. Ne devlete, ne de devleti temsil edenlere artık kimsenin güven ve saygısı kalmadı.

Gördüğüne okuduğuna, duyduğuna bakarak “alaylı haliyle” değerlendiriyor ve bir şey yapamamanın öfkesiyle konuşuyor da konuşuyor işte! 
Bunu bilesiniz! Ama ağızları da torba değil ki büzesiniz!

Reşit Çağın 12 Kasım 2009


 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel haberler
· Haber gönderen habermerkezi


En çok okunan haber: Güncel haberler:
IŞIKLI: CUMHURİYET'imiz KÜRESEL DEĞİL ULUSAL EGEMENLİK ÜZERİNDE YÜKSELMİŞTİR


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Güncel haberler


sitedeki her türlü makale, yazı, haber, yorumdan ve alıntılardan ve verilen linklerden yazanı sorumludur. makale, yorum, haber katkılarında düzenleme, kısaltma ve yayımlama anlamında tasarruf hakkı insancilsol.com’a aittir. Makaleler bölümününde yazarlarımızın yazılarının altındaki yorum ve linklerden sorumlu değiliz. içeriğin kaynak gösterilerek alıntılanması uygundur. copyrighted © 2005,XII.

tasarım ve hosting: GALAXY DESIGN

ana sayfa

Sayfa Üretimi: 0.10 Saniye