insancilsol.com'a ho?geldiniz | INSANCIL SOL Haber-Yorum INSANCILSOLchp
Ara   yer  
 Yeni Kullanıcı KaydıAna Sayfa | Haber Öner | Kayıt/Giriş | Konular | Arama Motoru  

İNSANCIL SOL Y.İ.
         
  Yayın İlkelerimiz

İNSANCIL SOL BLD.
           
        Bildirge 1

Yakın Tarihli Haberler
13.07.16
· VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI: KKTC'NİN İLK SAĞLIK BAKANLARINDAN DR.ALİ ATUN VEFAT ETTİ
11.07.16
· SOSYALİST ENTERNASYONAL'İN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ARKALAYAN KARARINI KINIYORUZ
07.07.16
· GÜN YİTİRMEDEN ATATÜRK'ÜN DIŞ SİYASETİNE SARILMALIYIZ
· PARDON SAYIN AZİZ NESİN !
· BUNLARLA NEYE ORTAK OLACAĞIZ? RUM MAHKEMELERİ NE KADAR GÜVENİLİRDİR?
· TIP KURUMU'NDAN CANAN KARATAY'A "CEZA"YA TEPKİ...
· TERÖR EYLEMLERİ
06.05.16
· AVRUPA'DA YAŞAYAN GENÇLİK ÖNCÜLERİ ADANA'DA TOPLANIYOR
· MERAK EDİYORUM!
· TÜRKİYE İKİ BÜYÜK STRATEJİK TEHDİTLE YÜZ YÜZE
· BİLİM VE İNANÇ İKİ AYRI KAVRAMDIR
· DENİZ'LER...
· TTB YÖNETİCİLERİ NEDEN HDP/PKK DİLİYLE KONUŞUYOR?
· BUGÜNDEN GELECEĞE SİYASET VE DIŞ POLİTİKA
26.11.15
· CHP VE TARİHSEL GÖREVİ
04.03.13
· "SANA GÜVENMİYORUZ"
02.03.13
· “GREV” VE “SARI SENDİKA” SÖZCÜKLERİNİN KÖKENİ
· İŞSİZLİK OLGUSU
· TÜRKİYE'NİN ENERJİ GELECEĞİ-2
· BAŞBAKAN, SON KIRK YILIN EN ŞANSLI POLİTİKACISI...

TSİDünya Gazeteleri
60 ülke 300 gazete
ingilizce v orijinal
abonelik seçenekleri

haber/analiz
M.Emin Değer:
"Tayyip Erdoğan
ve Düşün-deki
Cumhuriyet (Sistem)
"
Uluç Gürkan:
"Seçim İttifakı"
Ahmet Saltık:
"Emperyalizmin 2008
Planları
"
Atılgan Ulutaş:
"Üç çeşit Osmanlıcılık"

Dosya/Rapor
Yoksullaştırma ve Sağlık
Küreselleştirme ve Çevre Sağlığı
AB v Türk Sağlık Politikaları Raporu
Toprak ve Siyaset Reformu Yapılmalıdır
Lozan ve Türkiye'nin Geleceği

IFJ

ana sayfa

SORULAR YANITLARDIR
M. TINAZ TİTİZ

Sorular Yanıtlardır!
”Bütünlerin” sorunları
Doğru soruları sorabilmek

WORLD SOCIAL FORUM

World Social

TRANSPARENCY INT

Transparency Inter

  
CUNTACILAR CONTA YAKTI, HALK KAZANDI
Tarih: 22.07.2016 Saat: 14:44
Konu: Güncel haberler
Güncel haberlerBaşbakan Binali YILDIRIM, 15-16 Temmuz günlerinin demokrasinin günü ve demokrasi şehitlerini anma günü olarak kutlanacağını belirterek, “Bir kez daha görülmüştür, tankın gücü halkın gücü karşısında yetersiz kalmıştır, mağlup olmuştur. Cuntacılar conta yakmıştır ve yolda kalmıştır. Halkın iradesi kazanmıştır” dedi. Başbakan Yıldırım, TBMM Genel Kurulu'nda Olağanüstü Hal Tezkeresi (OHAL) kabul edildikten sonra kürsüden bir konuşma yaptı. Yıldırım, 15-16 Temmuz günlerinin demokrasinin günü ve demokrasi şehitlerini anma günü olarak kutlanacağını kaydederek, “Bir kez daha görülmüştür ki, tankın gücü halkın gücü karşısında yetersiz kalmıştır, mağlup olmuştur. Cuntacılar conta yakmıştır ve yolda kalmıştır. Halkın iradesi kazanmıştır” diye konuştu. Yıldırım şunları kaydetti:“Bu süreçte bütün siyasi partilerimiz takdire şayan. Bütün partilerimiz bir duruş sergilemiş, Gazi Meclis'in çatısı altında bombalama esnasında bile demokrasiden, milli iradeden ödün vermemiştir. Bizim siyasi parti gruplarından beklentimiz, başlattığımız birlikteliğin süratle bu beladan kurtulmak için yapılacak düzenlemelerde de devam etmesidir. Özellikle yatırımlara, üretime, ekonominin büyütülmesine, reformlara yönelik getireceğimiz tedbirler OHAL düzenlemesi dışında başlattığımız şekilde önümüzdeki haftadan itibaren devam edecektir.”

Olağanüstü Hal Tezkeresi'nin darbe teşebbüsünün doğurduğu sonuçları ve tahribatları ortadan kaldıracak tedbirleri almaya yönelik olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, geçmişte tedbirlerin vatandaşın yaşamını sınırlamaya, vatandaşının hareket alanını kısıtlamaya yönelik olduğunu hatırlatarak, “15 Temmuz'da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsü ile millet hükümetiyle, bütün siyasi partileriyle, Başkomutanıyla bir olmuş, beraber olmuş, kenetlenmiş ve bu darbe bozuntularını bertaraf etmiştir. Milletimiz rahat nefes almıştır. Bu süreç içinde çok insan, kurum büyük bir kadirşinaslıkla ülke sevgisiyle bu kalkışma hareketine en net duruşu sergilemiş ve Türkiye dünyaya bir demokrasi destanı yazdığını göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bugün alınan kararla devletin millete değil, kendisine olağanüstü hal ilan ettiğinin altını çizerek, “Bu olağanüstü hal ilanıyla devlet içinde yıllardan beri kümelenmiş FETÖ çeteleri, terör çeteleri bir bir temizlenecek ve ülkemizin istiklaline, demokrasisine zarar vermeye çalışan bu mihraklar bir daha ayağa kalkmamak üzere bertaraf edilecektir. Amaç budur. Şunun özellikle bilinmesini istiyoruz; Türkiye'nin en meşru şekilde karşı çıktığı ve sonunda da darbecileri yerle yeksan ettiği bu işte bile, bazı dost bildiğimiz çevrelerden bir takım kafa karıştırıcı haberler geliyor. Türkiye'nin ekonomisi üzerine oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Şunu herkes bilmelidir ki, Türk ekonomisi açık bir ekonomidir. 15 Temmuz gecesi bu girişim olmasına rağmen ilk mesai günü normal piyasa şartları neyse borsası, bankasıyla, finansal işlemleriyle hiçbir kesintiye uğramadan hayat devam etmiş, bütün ekonomik faaliyetler sağlıklı bir şekilde yürütülmüştür. Bütün bunlar ortadayken maksatlı şekilde Türkiye'nin risk primiyle oynama çalışmaları iyi niyetli olmaktan yoksun. Şu bilinmelidir ki, bunlar acele ve maksatlı verilmiş kararlardır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türk insanı 15 Temmuz'da ortaya koyduğu dirayetle hem ülkesinde demokrasiyi kesintiye uğratmaktan kurtarmış hem de güçlenen, kalkınan ekonomisinin bundan böyle aynı kararlılıkla güçlenmeye devam edeceğini bütün dünyaya göstermiştir” şeklinde konuştu.

Yıldırım şunları kaydetti:

“Bu süreçte bütün siyasi partilerimiz takdire şayan. Bütün partilerimiz bir duruş sergilemiş, Gazi Meclis'in çatısı altında bombalama esnasında bile demokrasiden, milli iradeden ödün vermemiştir. Bizim siyasi parti gruplarından beklentimiz, başlattığımız birlikteliğin süratle bu beladan kurtulmak için yapılacak düzenlemelerde de devam etmesidir. Özellikle yatırımlara, üretime, ekonominin büyütülmesine, reformlara yönelik getireceğimiz tedbirler OHAL düzenlemesi dışında başlattığımız şekilde önümüzdeki haftadan itibaren devam edecektir.”

http://www.zaman.com.tr/gundem_yildirim-cuntacilar-conta-yakmistir-ve-yolda-kalmistir_2382856.html
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel haberler
· Haber gönderen habermerkezi


En çok okunan haber: Güncel haberler:
IŞIKLI: CUMHURİYET'imiz KÜRESEL DEĞİL ULUSAL EGEMENLİK ÜZERİNDE YÜKSELMİŞTİR


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Güncel haberler


sitedeki her türlü makale, yazı, haber, yorumdan ve alıntılardan ve verilen linklerden yazanı sorumludur. makale, yorum, haber katkılarında düzenleme, kısaltma ve yayımlama anlamında tasarruf hakkı insancilsol.com’a aittir. Makaleler bölümününde yazarlarımızın yazılarının altındaki yorum ve linklerden sorumlu değiliz. içeriğin kaynak gösterilerek alıntılanması uygundur. copyrighted © 2005,XII.

tasarım ve hosting: GALAXY DESIGN

ana sayfa

Sayfa Üretimi: 0.12 Saniye